Dünyanın En Derin Yüzme Havuzu, Polonya’da Yakında Açılacak

REKLAM

Polonya yakında 2019 sonbaharında dünyanın en derin yüzme havuzunu açacak. Deepspot 45 metre derinlikte olacak. Konumdaki diğer imkanlar arasında otel odaları, konferans ve eğitim odaları ve su altı tüneli yer alacak.

Dünyanın En Derin Yüzme Havuzu, Polonya'da Yakında Açılacak
Dünyanın En Derin Yüzme Havuzu

Polonya’da şu anda Varşova dışında yeni bir yüzme havuzu inşa ediliyor ve şu ana kadar bir çok manşette yer aldı. Adına sadık, Deepspot gerçekten çok derin olacak. Dünyanın en derin yüzme havuzu olacak ve bu yılın sonbaharında açılması bekleniyor.

Raporlar bize, dalış havuzunun 45 metre derinlikte (147.6 feet) olacağını ve doldurmak için 8.000 metreküp suya ihtiyacı olacağını söylüyor. Bu Bağlamda, Olimpiyatlarda kullanılan neredeyse 27 yüzme havuzu gibi!

Deepspot en derin yüzme havuzu
Deepspot en derin yüzme havuzu

Ayrıca, Deepspot’un yeni başlayanlara sporculara profesyonel dalgıçlara, yüzme becerilerini geliştirebilecekleri bir yer olarak barındıracak şekilde tasarlandığını öğrendik.

Ayrıca konferans salonları, eğitim odaları ve su altı otel odaları olacaktır. Ayrıca havuza dalmadan aksiyona tanıklık etmek isteyen ziyaretçiler için bir sualtı tüneli olacak.

Deepspot, 42 metre derinlikte olan şu anki rekor sahibi Y-40 Deep Joy’dan dünyanın en derin yüzme havuzu olma unvanını alacak. Bu havuz Montegrotto Terme, İtalya’da yer almaktadır.

Ancak, daha önce de belirtildiği gibi, Polonya’nın başarısı kısa sürecek, İngiltere’deki Colchester, 2020’de Blue Abyss’i de açacak ve 50 metre derinliğinde bir havuza sahip olacak.

Buna rağmen, Deepspot kesinlikle derin yüzme deneyimi arayanlar için en gözde cazibe merkezlerinden biri olarak kendisi için bir isim yapacak.

Daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki videoyu izleyin:
https://www.facebook.com/deepspotpoland/videos/1981071388873644/

Yorum yapın