Bebek nasıl yapılır – Hamile kalmanın hızlı rehberi

REKLAM

Yeni bir araştırma, bebek sahibi olmaya çalışan çiftlerin hamile kalmadan önce ortalama 78 kez birliktelik yaptığını ortaya koyuyor. Ayrıca 1.194 ebeveynin araştırması gösteriyor ki, çiftlerin yarısının bebek sahibi olmak için normalden çok daha sık seviştiklerini itiraf ettiğini gösterdi.

Bebek nasıl yapılır, hamile kalmanın hızlı rehberi ile kolayca öğrenebilirsiniz.

Bebek nasıl yapılır - Hamile kalmanın hızlı rehberi
Bebek nasıl yapılır – Hamile kalmanın hızlı rehberi

İşte hızlı hamile kalmanın 7 adımı

1. Hamilelik için hazırlanın.

  • Doktorunuzdan randevu alın ve hamile kalmayla ilgili genel sağlığınızı tartışın.
  • Bebeğinizde spinal tüp kusurlarını önlemeye yardımcı olmak için folik asit içeren doğum öncesi vitamin almaya başlayın (hamile kalmadan önce folik asit almak hamile kalmayı daha etkili kılar)
  • Doğum kontrol hapı kullanıyorsan hemen almayı bırak.

2. Adet döngünüzü anlayın.

Doğurganlık döneminiz, tipik olarak adet döngünüzün ortasında olmak üzere beş ila altı gündür.

Ortalama olarak, 28 günlük bir döngüye sahip bir kadın 14. günde yumurtlayacaktır. Ama sen bu ortalama dışında isen! döngünüzün grafiğini çıkarmak, benzersiz doğurganlık günlerinizi belirlemenin anahtarıdır.

Yumurtalıktan bir yumurta salındığında, 12 ila 24 saat hayatta kalacaktır. Döllenebilmesi için spermle buluşması gerektiği anlamına gelir. İyi haber, sağlıklı spermin vücudunuzda beş güne kadar hayatta kalmasıdır.

İşin püf noktası, sperm ve yumurtanın aynı anda vücudunuzda canlı ve sağlıklı olmasını sağlamaktır.

Bu yüzden ne zaman yumurtlayacağınızı bilmek çok önemlidir.

3. En doğurgan zamanınızı belirlemek

En doğurgan zamanınızı belirlemek için uygulamaları + testleri kullanın .

– Doğurganlık monitörleri ( Clearblue Doğurganlık Monitörü gibi ). Bir çubuğa işeyin, makineye yerleştirin ve doğurganlığınızın ne zaman düşük, veya en yüksek olduğunu size söyleyecektir.

– Uygulamalar ( Glow ve Kindara gibi ). En verimli anlarınızı belirlemenize yardımcı olmak için adet döneminizi, yumurtlama belirtilerini ve testlerini, ilişkiyi ve hatta uykunuzu takip etmenize olanak sağlar.

– Giyilebilir cihazlar ( Ava gibi ). Gece boyunca bileğinize taktığınızda, bu cihaz vücudunuzdaki yaklaşmakta olan yumurtlamayı gösteren değişiklikleri algılar.

4. Vücudunuzun işaretlerini okuyun.

Bazı kadınlar vücutlarının gösterdiği fiziksel işaretlere dikkat ederek çok rahat ederler.

Servikal mukus, döngünüz boyunca ilerledikçe değişen normal vajinal akıntıdır. Bu yumurta beyazı kıvamında olduğu zaman, doğurgan servikal mukus anlamına gelir ve yumurtlamak üzere olduğunuzu gösterir. Bu durum Spermi kolayca rahme taşır.

Yan not: ilişki sırasında kayganlaştırıcı kullanıyorsanız, Pre-Seed gibi sperm dostu olan kayganlaştırıcıları seçin . Diğerleri aslında spermi incitebilir .

Bir doğurganlık uygulaması veya çizelgesi kullanarak döngünüzü grafiklendirmek için her gün vücut sıcaklığınızı ölçüyorsanız, yumurtlamadan hemen önce bazal vücut sıcaklığınızda hafif bir düşüş ve ardından bir artış görebileceğinizi fark edeceksiniz.

Kendi vajinal muayenenizi yapmaya hazırsanız, rahim ağzınızın yumurtlama zamanında daha yumuşak, daha yüksek ve daha açık olduğunu fark edebilirsiniz. (göğüslerde hassasiyet, lekelenme ve ilişkiye artan bir ilgi.)

5. Karınız veya kocanızla Bol bol ilişki yaşayın

Yumurtlamayı takip etmiyorsanız, ay boyunca iki günde bir birliktelik yapın.

Yumurtlamayı takip ediyorsanız ve eşinizin ortalama veya yüksek sperm sayısı varsa, doğurganlık çizelgenizde her gün birliktelik yapabilirsiniz . Sperm sayısı düşükse, ejakülattaki sperm konsantrasyonunu artırmak için her gün birliktelik yapın.

Erkekler iki ila üç günde bir boşaldığında bu durum en sağlıklısıdır, bu yüzden erkeğinizi çok fazla gün beklememeye teşvik edin.

Gebe kalmaya çalışmak biraz stresli olabilir, bu yüzden bir çift olarak kendi pencerenizden baktığınızda doğru karar verdiğinizden emin olun. Kendinizi doğru gelmeyen bir şey yapmaya zorlamayın. Ve bu sürecin tadını çıkarmaya çalışın.

iyi şanslar.

Yorum yapın