Neden Kendi Etrafımda Döndüğüm Zaman Başım Döner?

REKLAM

Her iki kulağının içinde , sıvı bulunan ilmek biçimli üç kanal yer alır. Kendi Kendi Etrafımda Döndüğüm Zaman bu kanalların içinde ki sıvı hareket eder.
Kendi Etrafımda Döndüğüm Zaman bu kanalların içinde ki sıvı hareket eder. Özel sinirler bu hareketi algılar ve beynine dönmekte olduğunu söyler.

Her iki kulağının içinde , sıvı bulunan ilmek biçimli üç kanal yer alır. Kendi Etrafımda Döndüğüm Zaman bu kanalların içinde ki sıvı hareket eder. Özel sinirler bu hareketi algılar ve beynine dönmekte olduğunu söyler. Eğer aniden durursan sıvılar, bir süre daha hareket etmeye devam eder. Beynine yanlış mesaj ulaşır ve başının döndüğünü hissedersin.

peki ya kulağında bir zar oluğunu biliyormuydun? Kulak zarın hareket ettiğin zaman, orta kulakta yer alan 3 küçük kemik titreşir. Kemikler titreştiğinde , iç kulakta yer alan sıvının da hareket etmesine neden olur. Özel sinirler bu titreşimi fark eder ve beyne sinyal gönderir.

Vücudundaki en küçük kemik, kulağındadır. Ata binmeye yarayan üzengiye benzediği için üzengi adı verilen bu kemik, bir uçtan bir uca yaklaşık iki milimetre boyundadır yani minik bir noktadan biraz büyüktür.

kulağına bir deniz kabuğu dayadığında, kafanın içindeki kanın akışını duyabilirsin. Bu biraz, denizdeki dalgaların sesine benzer.

Yorum yapın