Kadınların yüzde kaçının simetrik göğsü vardır

REKLAM

kadınlarda asimetrik göğüs
Kadınların yüzde kaçının simetrik göğsü vardır
diye soracak olursanız kadınların %80 kadarının göğsü asimetriktir geriye kalan %20 lik pay simetriktir. Yani küçük farklarla biri diğerinden büyük olabilir bunu endişe etmenize gerek yoktur. Bazı kadınlar doğuştan iki göğsünde eşit olmaması durumu ile birlikte doğarlar. Bunun nedeni tabiat asimetriyi genelde sever ve bu yüzden de insan vücudundaki çift olan organlar genellikle birbirlerine benzemezler. Yani çift organlar birbirlerinin birebir kopyası değildir. Başka bir değiş ile bu durum tamamen doğal bir durumdur.

Eğer sizin asimetriniz fazla ise bu durum gerçek den sizi rahatsız edebilmektedir. Göğüs Asimetrisinin yani bir göğsün diğerinden baya ve gözle görülür bir biçimde büyük veya küçük ise kadınlarda eksiklik ve çirkinlik duygusu oluşabilir. Sosyal hayatta kadın kullandığı çamaşırlarla bu durumu örtmeye çalışıyorsa, sevdiğinin yanında soyunmaya çekiniyorsa, denize girerken, sporda kendimi nasıl gizlerim diyorsa bir estetik cerraha başvurma zamanı gelmiştir. Gariptir ki kadınlar bu durumun yalnız kendilerinde olduğunu zannederler.

Sakın endişeniz olmasın bu durumun çaresi vardır. Bu durumu Estetik cerrahınız değerlendirme sırasında sizin beklentileriniz doğrultusunda neler yapılması gerektiğini anlatacaktır. Meme asimetrili hastalarda meme küçültme, dikleştirme ya da büyütme işlemleri birleştirilerek uygulanır. Böylelikle sorununuzda kurtulabilirsiniz…

Yorum yapın