Damlaya damlaya göl olur ile ilgili kompozisyon

REKLAM

Damlaya damlaya göl olur ile ilgili kompozisyon; Herkesin kendine göre bir geliri vardır ve tüm insanlar bu gelirleri doğrultusunda özel harcamalarını düzenlerler.
Damlaya damlaya göl olur ile ilgili kompozisyon

Damlaya damlaya göl olur ile ilgili kompozisyon; Herkesin kendine göre bir geliri vardır ve tüm insanlar bu gelirleri doğrultusunda özel harcamalarını düzenlerler. Ancak bu giderler düzenlenirken yani harcama yapılırken biraz dikkatli olmak gerekir. Herkesin harcadıklarının yanında köşeye bir miktar para koyması gerekir.

Birikim yapmak geleceğimizi düşünmek adına yapabileceğimiz en güzel şeylerden biridir. Eğer iyi günümüzde, para kazanırken üç beş kuruş kenara atabilirsek ilerleyen zamanlarda zor günlerle karşılaştığımızda bu paralar bizim yardımımıza koşacaktır. Kendi geleceğimizi kendimiz düşünürsek ileride kimseye muhtaç olmayız.

Bugün bize çok az gelen bir para yavaş yavaş birikir. Biriken bu paralar gün gelir büyük bir meblağ haline gelir. Bugün bizim için önemsiz, ufacık gibi görünen bir para yıllar içinde önemsediğimiz bir birikim haline gelebilir. Almak istediğimiz şeyler için kenara koyduğumuz paralar bir gün toplanarak alış verişlerimizde bize kolaylık sağlayabilir.

YADA ARKADAŞLAR AŞAĞIDAKİNİ YAZABİLİRSİNİZ

Her şey küçücük bir birikimle  başlar ufacık şeylerin birikmesiyle kocaman ve değerli şeyler ortaya çıkar birikim geleceğimizi de öneme alır mesela parayı örnek alalım her geçen gün cebimiz de kalan para artıkları bozukları toplayarak geleceğimizi az da olsa önleme alabiliriz misal su damlacıkları gibi onlar biriktikçe büyük göller oluşabilir mesela şu küçücük birikimler  göl mü olur deriz ama olur tabi ki çünkü her birikinti günün birin de çoğalır yani kısaca insan elinde ki birikimle koca varlıklar elde edebilir gelecekte hayatımız için şimdiden katkıda bulunmak istersek küçük birikimlerden büyük varlıklar elde edebiliriz

https://www.youtube.com/watch?v=NghgC-UNQxk

Yorum yapın