Hamam Böceği Yuvası Nasıl Bulunur

REKLAM

Hamam Böceği Yuvası Nasıl Bulunur
hamam böcekleri apartman ve dairelerde zaman içinde üreyerek mutfak dolaplarının arka kısımları, kapı çerçeveleri, parken süpürgelik kısımlarının içi ve fayans araları gibi bölgelere yerleşerek çoğalırlar.

Hamam Böceği Yuvası Nasıl Bulunur, hamam böcekleri apartman ve dairelerde zaman içinde üreyerek mutfak dolaplarının arka kısımları, kapı çerçeveleri, parken süpürgelik kısımlarının içi ve fayans araları gibi bölgelere yerleşerek çoğalırlar. Hamam Böceği Yuvası Nasıl Bulunur diye merak edenlerin bu saydığımız alanlarda hamam böceği türlerinin çokça bulunduğunu ve bu alanlara yuvalanıp yumurtalarını bırakarak kısa zamanda ciddi oranda arttıklarını söylemek yerinde olacaktır. Yavru hamam böcekleri yumurtadan çıktıktan sonra duvar dipleri ve çok küçük çatlakların olduğu bölümlere bile girerek buraları mesken tuttuğu hatta elektrik pirizleri ve bulaşık makinelerinin içine bile yuvalandıkları bilinen bir durumdur.

Apartmanlarda hamam böcekleri, binanın çatı ve tavan araları, merdiven boşlukları ve yangın merdiveni olan yerler, ayrıca kalorifer daireleri ve sığınaklar apartmanda hamam böceği yuvası olabilecek en uygun özellikte yerler olup buralarda yuvalanan böcekler zamanla bina içinde kapı çevrelerine ve duvarların boşlukları nada yuva yaparak buralardan daire içlerine girerek evlerin hamam böcekleri tarafından işgal edilmesine neden olmaktadır. Evimin içinde hamam böcekleri nerelere yuva yapar diye düşünüyorsanız bu saydığımız alanların potansiyel böcek konaklama alanları olduğunu bilmeniz ve gerekir.

Evde hamam böceği genellikle bina ve bodrum gibi alanlardan kapı altlarından cam kenarlarından evlerimizin içerisine girerler. Kısa süre içerisinde çoğalırlar. Çok pistirler her şeyi yiyerek beslenebilirler. Toplu halde yaşamayı severler. Dışarıdan hiçbir müdahaleye uğramadıkları sürece yaklaşık olarak 15 ay kadar yaşarlar. Nemli sıcak ve pis yerleri severler. Bir binayı bir gecede tüm katlarını gezebilecek güce sahiptir. 6 tane ayakları vardır. 40 dakika kadar nefes almadan durabilirler.

Yorum yapın