Gergedan boynuzu ne işe yarıyor

REKLAM

Gergedan boynuzu ne işe yarıyor
Gergedan

Gergedan boynuzu ne işe yarıyor diye buraya geldiğinize göre muhtemelen ya bir afrodizyak arıyorsun yada ekonomine güç katma hırsındasın. Gergedan Boynuzu bir milyon dolara kadar alıcı bulması gerçektir.

Bir gergedan boynuzu Asya pazarında bir milyon dolara kadar alıcı buluyor.

Çünkü Çin tıbbında gergedan boynuzunun şifa verdiğine inanılıyor ve boynuzun tozu da birliktelik gücünü artırmak için kullanılıyor. Ayrıca gergedan boynuzundan yaygın olarak kılıç kabzası yapılıyor. Talep çok olunca avcı çeteler de gergedanların peşini bırakmıyor.

Geleneksel Çin Tıbbı uzmanı Johann Birkel: “Aslında bu hırsızlıkların nedenini tıbbî kullanımlar oluşturmuyor. Kaldi ki onlar da maalesef sapıkça bir batıl inanca dayanıyor. O da gergedan boynuzunun dimdik yukarı bakan, istikrarlı bir güç olduğu inancı tabii ki bu sapıkça düşüncelere yol açıyor. Ve bunların Çin tıbbı ile de uzaktan yakından bir ilgisi bulunmuyor.”

Not: Her ne olursa olsun hayvanları öldürerek birşeyler den kazanç sağlamak kesinlikle yasal olmamalıdır. Ayrıca bu kötülüğü hayvanlara yapanlar anında ceza almalıdır. Hayvanları sevin ve koruyun… 

Daha çok hayvan makalesi için Buraya tıklayın

Yorum yapın