ahirete iman etmek insanın hayatını nasıl etkiler

Ahirete iman etmek insanın hayatını nasıl etkiler, "Âhiret inancı olan kimse¸ âhirete hayatında¸ bu dünyada işlediği işlerin karşılığını göreceğine inanır.Ahirete iman etmek insanın hayatını nasıl etkiler, “Âhiret inancı olan kimse¸ âhirete hayatında¸ bu dünyada işlediği işlerin karşılığını göreceğine inanır. Bu sebepten¸ işlerini Allah’ın emirleri çerçevesinde yapar. Daima O’nun rızasını kazanmaya çalışır. Ne hem cinslerine ne de yaratılmışlara fenâlık yapar. Bu dünyada başına gelen felaketlere sabreder.”

Âhiret inancı¸ insanlar için en büyük mutluluk kaynağıdır. Bu inanç¸ insanın sadece âhirette değil¸ dünyada da huzur kaynağı olur. Âhiret inancı olan kimse¸ âhiret hayatında¸ bu dünyada yaptığı işlerin karşılığını göreceğine inanır. Bu sebepten işlerini Allah’ın emirleri çerçevesinde yapar. Daima ve her yaptığı işte Allah’ın rızasını kazanmayı düşünür. Bu da insanın hem dünyada hem de âhirette saadete ermesine vesile olur.

Ahirete iman eden bir kişi, ALLAH korkusuyla yaşar. Haramdan sakınarak iyilik yapar. İyiliği öğretir ve düzenli bir şekilde namazı nı kılar ALLAH ın emir etiği şekilde yaşar. Başkalarının istediği gibi yaşamaz. Ahirete iman eden kişi temiz yaşamalı etrafındaki insanlarla saygılı bir şekilde konuşmalıdır. Bu durum hem insan toplum değerleri vede ahlak saygınlık olarak kendisine dönecek hemde dini olarak sevap kazanacaktır.

Yorum yapın