Beyazı elde etmek
Resim kategorisinde

1 cevap

0 oy
Işıkta

Beyaz ışık, tüm renklerin birleşimidir. Bu nedenle, beyaz rengi ışıkta elde etmek için, tüm renkleri bir araya getirmek gerekir. Bunu, bir gökkuşağı veya bir güneş ışığı huzmesinin bir pencereden geçmesi gibi doğal yollarla yapabiliriz. Yapay olarak, beyaz rengi elde etmek için, kırmızı, yeşil ve mavi ışıkları bir araya getirebiliriz. Bu ışıklar, RGB renk uzayının temel rengidir.
Güneş ışığı resmiYeni pencerede açılırBoyada

Beyaz rengi boyada elde etmek için, diğer tüm renkleri emen bir pigment kullanmak gerekir. Bu pigmente beyaz pigment denir. Beyaz pigmentler, genellikle titanyum dioksit veya çinko oksit gibi metal oksitler içerir.

Beyaz pigment, diğer pigmentlerle karıştırılarak da kullanılabilir. Örneğin, siyah bir pigmentle karıştırılarak gri elde edilebilir.
Titanyum dioksit resmiYeni pencerede açılırMürekkekte

Mürekkekte beyaz rengi elde etmek için, beyaz pigmentler kullanılır. Bu pigmentler, genellikle boyada kullanılanlarla aynıdır.

Beyaz pigment, diğer pigmentlerle karıştırılarak da kullanılabilir. Örneğin, siyah bir pigmentle karıştırılarak gri elde edilebilir.

Materyallerde

Beyaz rengi, bazı malzemelerin doğal özelliklerinden dolayı da elde edebiliriz. Örneğin, kar ve buz, beyaz renklidir. Bu, bu malzemelerin içindeki hava ve buz kristallerinin ışığı yansıtmasından kaynaklanmaktadır.
Kar resmiYeni pencerede açılırBeyaz rengi, bazı malzemelerin yüzey özelliklerini değiştirerek de elde edebiliriz. Örneğin, bir yüzeye beyaz boya uygulayarak veya beyaz bir kaplama uygulayarak, o yüzeyi beyaza boyayabiliriz.

Beyaz renk, hem doğal hem de yapay ortamlarda yaygın olarak kullanılan bir renktir. Bu, beyaz rengin, saflık, temizlik ve yenilik gibi olumlu çağrışımlar uyandırmasından kaynaklanmaktadır.

İlgili sorular

1 cevap
5, Kasım, 2020 Resim kategorisinde merve sordu