Teknoloji olmasaydı sizce hayatımız nasıl olurdu? Teknoloji olmasaydı aile ve arkadaşlık nasıl olurdu? Teknolojik araçlar olmasaydı hayatımız nasıl olurdu?
Hayat Bilgisi kategorisinde

1 cevap

0 oy

Teknoloji olmasaydı sizce hayatımız nasıl olurdu?

Günümüzde teknolojinin yeri ve önemi bir hayli yüksek olup Teknoloji insanlık için en büyük nimetlerden biridir. Teknolojinin hayatımıza kattığı birçok önemli ve hayati değerleri gerçekden çok fazladır. 

Eğer teknoloji olmasaydı insanlık için hayat çekilmez bir hale gelirdi. Ulaşım, sağlık, bilgi eksikliği, iletişim, Sosyal olgular, Bir çok alanda olumsuz olarak etkilenirdik.

Teknolojinin eksikliği Ulaşımda ve iletişimde bir çok sıkıntılara neden olurdu. İnsanlar istediği gibi istediklere yere gidemez günümüzdeki gibi kolaylıkla yüklerini taşıyamaz ve iletişimsiz yaşamaya mahkum olurlardı.

Teknolojinin olmayışı yine Sağlık alanında insanlar için bir felaket olurdu. Hastalıklar en ilkel yollarla tedavi edilmeye devam edilirken, Birçok hastalık için tedaviler geliştirilemez ve insan ömrü günümüzdekinden çok daha kısa olurdu.

Teknoloji yokluğu Sosyal hayatımızı da son derece etkileyerek Günümüzün tam tersi olarak. Dış dünyadan habersiz son derece bilgisiz ve yetersiz bir biçimde kısıtlı bir biçimde yaşamaya mahkum olurduk.

Hayatımızın konforu ve geleceği teknoljiye bağlıdır bu yüzden her zaman teknolojiye gerekli önemi vermeliyiz.

Teknoloji olmasaydı aile ve arkadaşlık nasıl olurdu?

Eğer teknoloji olmasaydı Aile ve arkadaşlık olgularında bir çok sıkıntı yaşana bileceği gibi yararları da olabilirdi. Ailelerin ve arkadaşların birbirleriyle kolay bir biçimde iletişime geçememesi büyük sıkıntılara ve zorluklara sebebiyet verecekti. Günümüzde ki kadar kolay arkadaşlıklar edinmek imkansız hala gelirdi.

Bu durumun lehimize de bazı yararları olabilirdi. Günümüzde teknolojinin gelişmesi Sosyal alanda bizleri çok etkileyerek, zaman zaman ailemizi ve arkadaşlarımızı ihmal eder hale gelebiliyoruz. Kimi zaman da  asosyal bireyler yolunda ilerliyoruz. Ayrıca sosyal medyadan tehlikeli kişilerin hedefi olma ihtimalimiz günden güne artmaktadır.

İlgili sorular

0 cevap
27, Mayıs, 2022 Hayat Bilgisi kategorisinde Gülfidan sordu