İnternetteki sosyal oyunlar yerine, arkadaşlarımızla ve ailemizle oynayabileceğimiz bir oyun yazar mısınız ?
Bilgisayar kategorisinde

1 cevap

+1 oy
Doğru cevap

Satranç: Akıl ve strateji oyunudur. Siyah beyaz renkli ve altmış dört kareli bir tahta üzerinde, yine siyah ve beyaz renkli, değerleri ve adları değişik olan on altışar taşla iki kişi arasında oynanan bir düşünce oyunudur. Zekâ geliştirme ve beyin egzersizi yapabilme imkânı sunmaktadır.

Jenga: Zekâ ve beceri oyunudur. Oyunda, dikdörtgen prizmalar üst üste dizilip sonrasında bu prizmalar tek tek çekilerek kuleyi yıkmadan kulenin en tepesine yeniden yerleştirilmeye çalışılmaktadır. Fiziksel beceri ve dikkat geliştirmeye yardımcı olmaktadır.

İsim şehir: Sayfa enlemesine tutularak sırası ile sayfanın üst tarafına isim, şehir, bitki, hayvan, sanatçı, ülke ve NOT yazılır. Yazılan her kelimeden sonra sayfanın altına kadar çizgi çekilir. Oyunculardan biri, içinden bütün alfabeyi saymaya başlar. “DUR” denildiği anda hangi harfte kaldıysa onu yüksek sesle söyler. Örneğin “A” Herkes “A” harfiyle başlayan isim, şehir, bitki, hayvan, eşya ve sanatçı bulmaya çalışır.  İlk bitiren bitti deyip 20’ye kadar sayar. 20 olduğunda herkes yazmayı bırakır. Bulunamayan yerlere 0 puan verilir. Eğer iki kişi aynı şeyi yazmışsa onlar 5 puan alır. Birbirinden farklı olanlara da 10 puan verilir. Son oyunda bütün puanlar toplanır.

İlgili sorular