REKLAM

Durmadan devam ettiğin sürece ne kadar yavaş gittiğinin önemi yoktur ile ilgili kompozisyon
Türkçe kategorisinde

1 cevap

0 oy

1. yazabileceğiniz komposizyon
Hayatta herkesin kendine göre idealleri vardır. Kimileri bu ideallere hemen ulaşmak ister ve bunun için çok çalışır ve hemen işin başarı ile sonuçlanmasını ister. Kimileri ise hedefleri doğrultusunda hareket etmeye devam ederken başarmak isteyeceği işin hemen sonuçlanması için sabırsızlanmaz ve sadece sürece bakarak ilerler. Adım adım gider ve bu uğurda mücadelesinden de asla vazgeçmez. 

Öbür taraftan diğer bir kimse ise hemen başarı istediği için kendini çok zorlar ve bir anda her şeyi yapmak ister. Böyle kimseler uzun süreli mücadeleyi sevmez ve bunun için de başarıya ulaşamayabilir. Bunun için yapılması gereken başarıya ulaşmak için adım adım ilerlemektir. Yani durmadan devam eden, bıkmadan amacından vazgeçmeyen kimseler ne kadar yavaş giderlerse gitsin istediği başarıyı eninde sonunda yakalayacaklardır. Bundan dolayı az da olsa her gün işimizi yapmalıyız. Dinde bile bu böyledir. Bunu şu örnekle açıklayabilirim: Örneğin; yatsı namazını kılan bir kimse hiç uyumadan sabaha kadar ibadet ettiği zaman ertesi güne ibadet edecek hali kalmaz. Çünkü bütün enerjini bir gecede harcamıştır. Oysa ibadeti az da olsa devamlı yapmak iyidir. 

İşte böyle olduğu zaman hem ibadetler aksatılmamış olur hem kişi kendini daha huzurlu ve daha mutlu hisseder. Bunun için az da olsa her zaman işlerimizi yapmalıyız ve işleri bir güne bırakmamalıyız. Her şeyde ölçülü olmak her zaman daha iyidir.

2. seçenek olarak bunu yazabilirsiniz.

İnsanlar yaşamları boyunca bir şeyler yaparak geçirirler. Hayat acımasızdır. İnsanlar yaşamlarını devam ettirebilmek adına çalışırlar, çabalarlar ve vakit harcarlar. Herhangi bir şeyi başarmak için bu gereklidir. 

Bir yolda devam ettiğin zaman sonuca ulaşmaya yakınsın demektir. Ancak tek şart durmamalısın. Hızının da herhangi bir önemi yoktur. Örneğin 100 metrelik bir parkur olduğunu düşünün. Kaplumbağa, tilki ve çıta burada gitsinler. Bitiş çizgisine ilk olarak çıta daha sonra tilki en sonda da kaplumbağa ulaşacaktır. 

Sonuca bakarsak üç hayvanda sonuca ulaştı. Sonuç olarak, durmayanlar elinde sonunda istedikleri sonuca ulaşacaklardır. Yeter ki azimlerini ve hırslarını korusunlar.