Ortalama penis boyu ve çapı nedir

9537
Görüldü
Ortalama penis boyu ve çapı nedir
Ortalama penis boyu ve çapı nedir

Ortalama Genel Bakış

Bir çok kişinin zaman içinde bir noktada merak ettiği bir konu: Ortalama penis boyu ve çapı nedir ? İngiliz Üroloji Dergisi’nde (BJUI) yayınlanan bir çalışmaya göre ,

Ereksiyon halinde olmayan(inik) penisin ortalama boyu 9,17 cm iken ereksiyon halindeki(kalkık) penisin boyu ortalama 13.11 cm

Yine araştırmaya göre ereksiyon halinde olmayan(inik) bir penisin ortalama çapı yani kalınlığı 9,32 cm dir. Ereksiyon halindeki(kalkık) penisin ortalama çapı yani kalınlığı 11.91 cm dir.

Araştırma ne diyor?

BJUI araştırması 17 çalışmanın verilerini kullandı ve çalışma katılımcıları olarak 15.000’den fazla erkeğe ulaştı. Daha önce listelenen ortalamalara ek olarak, analiz boyutlarını çizdi ve bunları yüzdeliklere yerleştirdi.

Örneğin, 16 cmlik bir kalkık penis %95 dilimdedir. Bu, 100 kişiden sadece 5’inin 16 cmden daha uzun bir penise sahip olacağı anlamına gelir. Yine Benzer şekilde Budurum 100 kişiden sadece 5’inin 10 cmden daha kısa bir penisi olacağı anlamına gelir.

Penis büyüklüğü nasıl ölçülür?

Penis boyu nasıl ölçülür” sorusuna verilecek en doğru cevap, ereksiyon halinde olan penisi cetvel yardımıyla kökünden ucuna kadar ölçmek olacaktır. Penisini ölçmek isteyen birinin önce ereksiyon haline geçmesi, sonra ölçüm işlemini yapması gerekmektedir.

Penisin karından çıktığı bölgeden itibaren başının en uç noktasına kadar ölçüm işlemi devam etmelidir. Ölçüm sırasında cetvel karın bölgesine bastırılmamalıdır. Hafifçe karna dayanmalı, penis uzunluğunun gerçekten daha uzun çıkmasının önüne geçilmelidir.

Bu şekilde yapılan ölçümle cinsel ilişki sırasında kadın tarafından hissedilen gerçek penis uzunluğu elde edilir.

Boyut önemli midir?

PLOS One dergisinde yapılan bir araştırmada, cinsel olarak aktif 75 tane  kadınla, penis büyüklüğü hakkında bir gecelik bir stant ve uzun süreli bir ilişki için tercih edebilecekleri bir röportaj yaptılar. Kadınlara belirli bir ırkı öne sürmemek için mavi plastikten yapılmış 33 farklı boyutlu 3-D penis modelleri gösterildi.

Çalışmadaki kadınların tercih ettiği ortalama büyüklük, bir kerelik bir karşılaşma için 16.5 cm uzunluğunda ve 12.7 cm kalınlığında penisti.

Uzun süreli bir ilişki için, kadınların tercih ettiği ortalama boyut 12.5 cm ve kalınlığı  ise 16 cm penistir. Bu seçimlerin ikisi de ortalamadan biraz daha büyüktü.

Ayrıca araştırmada kadınların neredeyse % 90’ı, daha uzun bir penis yerine daha kalın penisi tercih etmektedir.

Ülkelerin ortalama penis boyları

Ülkelerin ortalama penis boyları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz